Vytvoříme Vám skvělý účes a manikůru.


Mastné vlasy

 

Mastné vlasy

Důvodů proč se vlasy mastí je několik, ale hlavně se nemastí vlasy jako takové nýbrž pokožka hlavy. Je hned několik důvodů, proč k tomu dochází:

  1. puberta
    V tomto případě se doporučuje použít odmašťující šampon, který pokožku vyčistí. Pokud máte potřebu si mýt vlasy každý den, vybírejte takový šampon, který je k tomu určený. Pokud by nebyl váš šampon určený pro každodenní mytí, může se stát, že se pokožka příliš vysuší a nastává jiný problém.
  2. styling
    Jedná se o přípravky na vlasy, které obsahují příliš mastných složek a tudíž zmastí vlas. Na to existují speciální čistící šampony (šampon s intenzivním účinkem 1.3, šampon s fumarem S 1.4), které zbaví vlas i pokožku přebytečných stylingových přípravků. Tyto šampony většinou nebývají pro každodenní použití.
  3. vlasy jsou těžké
    Pokud máte husté, těžké vlasy, je potřeba upravit střih, aby se pod jejich tíhou pokožka tolik nemastila.
  4. nevhodný šampon

A nyní se dostáváme k nejčastější příčině mastné pokožky. Většina volně dostupných šamponů obsahuje umělé silikony, které vlasy obalí. Ty jsou pak příliš těžké a lepí se k pokožce, která se následkem toho mastí. Bohužel nelze s přesností říci, který šampon je takto postižen a proto nezbývá, než se obrátit na Vašeho kadeřníka, který vám nabídne produkty, které sám na vás používá.

Pokud nechcete mít mastné vlasy a nevíte, která z příčin je ta vaše, bude nejlépe, když se obrátíte na nás, a my vám rádi poradíme. Rozhodně to chce přizpůsobit střih vlasů Vašemu problému a kvalitě Vašich vlasů, dále použít vhodné produkty a to nejen na péči, ale i na styling.